Włosy na sprzedaż – które są najcenniejsze?

Która z nas nie myślała kiedyś o tym, by sprzedać swoje włosy i wyjechać na wycieczkę? Jest to jak najbardziej możliwe, ale musimy liczyć się z tym, że ceny włosów wcale nie muszą być wysokie, jeśli nasze włosy nie są w najlepszym stanie.

Dbania o włosy nasi rodzice uczą nas od najmłodszych lat. I słusznie. Okazuje się bowiem, że poza walorami estetycznymi, mogą one być całkiem ciekawą inwestycją, która po latach zapuszczania można spieniężyć. Należy jednak wiedzieć, jak to robić i co jest najważniejsze.

Może się bowiem okazać, że nasze włosy – mimo że są długie – nie wygenerują dla nas sporego zysku. Aby więc uniknąć niezadowolenia, warto zapoznać się z poradnikiem, który podpowie, co we włosach piszczy!

blond włosy farbowane

Które włosy są najbardziej pożądane, a które wycenia się najsłabiej?

W branży mówi się, że jedne włosy są bardziej pożądane od innych. Dzieje się tak za sprawą ogólnej kondycji włosów, ich naturalnego koloru, sposobu ich zapuszczania oraz używanych kosmetyków i robionych zabiegów.

Jak można się było domyślić – najcenniejsze włosy to włosy dziewicze – w stu procentach naturalne, niefarbowane, o ciekawym odcieniu (najlepiej jak najjaśniejszy blond), które nie były poddawane żadnym zabiegom. Za taki włosy w niektórych skupach można otrzymać nawet 7-8 tysięcy złotych za kilogram! Warto pamiętać jednak, że włosy, aby można je było sprzedać, muszą osiągnąć konkretną długość. Wynosi ona średnio minimum 30-40 centymetrów. Oczywiście – im są dłuższe i cięższe – tym więcej zarobimy.

Skoro włosy Europejek w barwach jasnego blondu są najbardziej pożądane, można się domyślić, że najniżej wyceniane są włosy kobiet ze Wschodu – a więc ciemne i zniszczone od zabiegów rozjaśniania. Mowa tu głównie o włosach Hindusek i Azjatek.

blond warkocz włosy

Jak przygotować się do sprzedaży włosów?

Jeśli umówiłaś się na wizytę w profesjonalnym studiu, które skupuje włosy, musisz pamiętać, że nie możesz pojawić się na miejscu nieprzygotowana do ścięcia. Aby wszystko się powiodło, pamiętaj, żeby przed wyjściem umyć dwukrotnie włosy szamponem. Wysusz je wklepując je w ręcznik (ale nie trąc) i czekając, aż naturalnie same wyschną. Nie używaj żadnych preparatów typu odżywka czy maska do włosów. Pamiętaj, aby włosy rozczesać. Teraz możesz iść do salonu!