Sucha skóra – jakie maseczki?

Czy Twoje skóra jest sucha? Masz problemy z łuszczącymi się policzkami, nosem czy brodą? A może kosmetyki i kremy nie do końca działają? Czasem warto jest zaufać Matce Naturze i postawić na naturalne metody działania. Dziś skupimy się na maseczkach odżywczych i nawilżających do cery suchej, której każda z nas może przygotować w domu ze składników, które aktualnie ma pod ręką.

Nie da się ukryć, że posiadaczki suchej i wrażliwej skóry mają nieco utrudnione zadanie w walce o piękną i rozświetloną cerę. Warto wiedzieć, że w tak skrajnych przypadkach należy stawiać na nawilżenie i odżywienie dogłębne, sięgające pod zewnętrzną warstwę skóry. Dopiero wówczas możemy liczyć na to, że nasza twarz nie będzie ulegała częstym przesuszeniom.

Kobiety coraz chętniej polegają na kosmetykach naturalnych i robią maseczki z naturalnych składników dostępnych w każdym domu. O jakie maseczki chodzi? Przyjrzyjmy się im bliżej:

olej kokosowy maseczka

Maseczka z oleju kokosowego

Trudno jest zaprzeczyć odżywczym i nawilżającym właściwościom olejku kokosowego. Jak widać – idealnie sprawdza się on nie tylko w kuchni. Aby stworzyć maseczkę godną pięknej kobiety, należy 20g olejku kokosowego połączyć z 20g masła shea, 1,5 łyżeczki olejku z awokado oraz połową łyżeczki pszczelego wosku. Kiedy już zbierzemy wszystkie składniki – wkładam je do garnuszka i gotujemy na niewielkim ogniu, aż do stopienia się ostatniego z wymienionych produktów. Wówczas wyłączamy ogień, ale wciąż mieszamy naszą maź.

Teraz już wystarczy nam nałożyć papkę na twarz, ale z zastrzeżeniem o szczególnej uwadze na oczy oraz usta! Taką maseczkę pozostawiamy do wchłonięcia. Resztki możemy zmyć delikatnie letnią przegotowaną wodą, wykonując koliste ruchy. Od teraz cieszymy się nawilżoną i odżywioną skóra twarzy!

maseczka z jajek

Maseczka z kurzego jajka

Jajo=życie, uczyli nas w szkołach. To oczywiście prawda. Taka sama jak fakt, że każda z nas posiada w domu jajka kurze. Okazuje się, że możemy zrobić z ich żółtka całkiem przyjemną maseczkę, która odżywi suchą i zmęczoną skórę.

Wystarczy na początku otworzyć pory na naszej twarzy. Można to zrobić poprzez samodzielnie zrobioną saunę dla twarzy (do miski wlewamy wrząca wodą, pochylamy nad nią twarz i przykrywamy głowę oraz miskę ręcznikiem) lub gorący ręcznik położony na twarzy. Teraz nakładamy na twarz wcześniej rozmieszane kurze żółto. Pozostawiamy je na około pół godziny, po czym zmywamy letnią przegotowaną wodą.

Dzięki składnikom odżywczym obecnym w kurzym jajku oraz witaminie A nasza skóra będzie lśniąca i odżywiona.