Powiększanie piersi – czy to bezpieczne?

Wśród największych kompleksów kobiet najczęściej wymienianym jest wielkość, kształt oraz jędrność biustu. Część kobiet decyduje się na zabieg powiększenia piersi. U dużej części kobiet pojawia się jednak wiele wątpliwości. Wśród nich największa dotyczy bezpieczeństwa zabiegu.

Powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Najpopularniejszą metodą jest zastosowanie implantów, które umieszcza się podmięśniowo lub podgruczołowo. Operacja wykonywana jest przez lekarza specjalizującego się w chirurgii plastycznej. Zabieg może trwać od 1 do 2 godzin i stosowane jest znieczulenie ogólne. Dlaczego więc powiększanie piersi jest uważane za niebezpieczne?

Przede wszystkim jest to operacja chirurgiczna i należy mieć pewność, że trafia się do specjalisty z prawdziwego zdarzenia. Każda ingerencja w ciało człowieka posiada pewne ryzyko. W dodatku trzeba się liczyć z bliznami pochodzącymi z nacięć podczas operacji. Stosowane podczas operacji pełne znieczulenie również może mieć czasami nieprzyjemne konsekwencje. Sama operacja może mieć konsekwencje w postaci powikłań takich jak krwiaki, infekcje, obrzęk czy w skrajnych wypadkach wylanie się sylikonu.

Rzadko się o tym mówi, ale implanty nie są też trwałe i konieczna jest ponowna operacja z czasem. Implanty występują w różnych rodzajach i są różnej jakości. Przyjmuje się, że powinno się je zmieniać co 10-15 lat. Nie są one także obojętne na proces starzenia, ciążę czy wahania masy ciała. Wszystko to powoduje zniekształcenia. Wiąże się z tym potrzeba przejścia operacji podniesienia biustu. Utrudnione mogą być także badania mammograficzne.

Operacja plastyczna biustu to poważna operacja, która wymaga długiego czasu powrotu do pełni sił. Ma swoje liczne zalety, ale również i poważne w konsekwencji wady. Uniknąć ich można tylko pod okiem specjalisty, który ma duże doświadczenie.  Przed zdecydowaniem się na zabieg powinno się rozejrzeć za dobrą kliniką i porozmawiać z lekarzem podczas wizyty. Dobry lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na pytania i doradzi.

 

Więcej o powiększaniu piersi dowiesz się na stronie warszawskiej kliniki:

https://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa