Jak przyklejać sztuczne rzęsy w kępkach w zależności od naszego oka?

sztuczne rzęsy

Kiedy myślimy o naszej twarzy i jej pięknie, na myśl przychodzą nam od razu oczy, a wraz z nimi rzęsy. To one przecież odpowiadają za czar i zjawiskowość naszego spojrzenia. Czy jednak wiemy, w jaki sposób wykorzystać kępki rzęs, by pomogły nam stworzyć niezwykły look?

Technik klejenia rzęs w kępkach może być wiele. Dużo w gruncie rzeczy zależy od tego, czy wybierzemy kępki węzełkowe czy bezwęzełkowe (te pierwsze doczepia się łatwiej, ponieważ posiadają większą powierzchnię na klej w postaci węzełka, który scala wszystkie włoski).

2 opakowania rzęsek w kępkach
źródło: Amazing Lashes

Warto jednak – zamiast mówić o technikach doczepiania – skupić się na kilku wizażowych trikach, które pozwolą nam jak najlepiej wykorzystać dobrodziejstwo kępek. Na początek trzeba skupić się na swoim naturalnym wyglądzie. Interesować nas będzie głównie rodzaj naszych oczu – a więc sposób ich umieszczenia na twarzy, osadzenia oraz ich wielkość. Nie każdemu bowiem kępki muszą pasować.

 

Jak dopasować sposób rozmieszczenia kępek rzęs w zależności od naszych oczu?

Kiedy Twoje oczy są:

  • MAŁE – stawiaj na zdrowy przepych – doczepiaj rzęsy, nie żałując ich sobie. Dzięki dużej ilości kępek możemy liczyć na optyczne powiększenie oka i wyeksponowanie go. Efekt otwartego oka można jednak łatwo zepsuć. Należy zatem w naszym „przepychu” zachowywać pewien umiar, ponieważ jeśli zbyt przeciążymy powieki (a zwłaszcza ich zewnętrzną część) możemy uzyskać efekt odwrotny do zaplanowanego.
  • blond piękność z przyklejanymi sztucznymi rzęsamiWĄSKIE lub WYDŁUŻONE – używaj raczej tylko rzęs o takiej samej długości. Jeśli zaczniesz kombinować z różnymi długościami (najczęstszym błędem jest tu doklejanie coraz dłuższych rzęs w stronę kącika zewnętrznego w celu uzyskania ta zwanego „kociego oka”), możesz jeszcze bardziej wydłużyć optycznie swoje oczy. A nie na tym powinno Ci zależeć.
  • OKRĄGŁE – w przeciwieństwie do oczu wąskich lub wydłużonych powinnaś używać rzęs o różnych długościach. Kępki, które będą coraz bardziej się wydłużać w kierunku zewnętrznego kącika oka, spowodują, że Twoje oczy nie będą już tak okrągłe. „Kocie oko” jest tu jak najbardziej wskazane.
  • GŁĘBOKO OSADZONE – najlepiej jest stosować tu kępki dość długie, które pomogą naszym oczom „wyjść” z głębokiego oczodołu. Warto tu również postawić na podwójny rządek kępek, który da optyczny efekt pożądanego wydobycia oczu. Ciekawą propozycją jest również tuszowanie dolnych rzęs w celu uzyskania optycznej równowagi pomiędzy obiema powiekami