Kandydat powinien dostarczyć podanie z prośbą o przyjęcie do służby.

Możemy stwierdzić, że z roku na rok stale powiększająca się liczba osób chce zakwalifikować się do jednostki policji. Nie wszyscy kandydaci mają jednak świadomość, jakie wymagania powinno się spełnić, żeby zostać policjantem. Jak naprawdę odbywa się proces rekrutacji na stanowisko w policji?

 

Nie wszyscy wiedzą, że Komendant Główny Policji co najmniej raz w roku musi określić terminy przyjęć do służby w Policji, i określić konkretnie najmniejszą ilość osób, jakie zamierza się włączyć do tej służby. Jakie dokumenty są wymagane? Kandydat powinien przede wszystkim złożyć podanie z prośbą o przyjęcie do służby w policji. Wymagany jest też starannie wypisany kwestionariusz osobowy. Nie można też pominąć wypełnienia świadectw pracy czy służby. Wykształcenie do policji ma znacznie większą wagę niż mogłoby się wydawać. Kandydat, który nie dostarczy wyżej wspomnianego dokumentu nie może starać się o przyjęcie do służby w policji. Bardzo ważne jest również dostarczenie wojskowej książeczki w przypadku, gdy dany kandydat do służby w policji byłby objęty wojskową ewidencją. Jak istotne znaczenie ma ocena wymienionych dokumentów? Jeżeli kandydat odda już dokumenty do policji, dana komórka org. która zajmuje się sprawą doboru poszczególnych kandydatów do pracy w policji nada temu kandydatowi zarówno numer identyfikacyjny, jak również oceni w zakresie zgodności z wymogami, jakie są zawarte w ogłoszeniu.

 

Koniecznie trzeba również zaznaczyć, iż zgodność informacji , które zostały umieszczone w kwestionariuszu osobowym będzie podlegała kontroli we wszystkich dostępnych przez policję ewidencjach, kartotekach czy rejestrach. Poza tym powinno się mieć tą świadomość, że dostarczenie przez kandydata niepełnych wymaganych danych może w konsekwencji doprowadzić do przedłużenia się okresu kwalifikacyjnego. Natomiast zatajenie prawdziwych informacji, albo wypisanie nieprawidłowych informacji w kwestionariuszu jest pretekstem do odstąpienia od prowadzenia całego postępowania kwalifikacyjnego. Kroki prowadzone w szkołach Policji Warto wiedzieć, że w komórce do spraw doboru konkretny kandydat do służby w policji otrzyma informację o terminie, w którym realizowane będą kolejne etapy powiązane z kwalifikacją. Należy do nich koniecznie wliczyć test sprawności fizycznej do policji, rekrutacja-do-policji.pl. Co więcej trzeba posiadać świadomość, że każdy kandydat powinien bezwarunkowo zjawić się w jednej z 5-ciu szkół policji (Legionowo, Piła, Szczytno czy Słupsk). Następnie kandydat w ciągu jednego dnia będzie poddany dwóm etapom postępowania kwalifikacyjnego. Musimy być świadomym, iż egzamin sprawności będzie polegać na ukończeniu poprzez kandydata toru przeszkód w ustalonym uprzednio czasie. Później wszystkie wyniki kandydata będą przeliczone na odpowiedni system punktowy. Co więcej wspomniany wyżej test sprawnościowy będzie zaliczony, kiedy kandydat uzyska określony czas do zaliczenia, jaki wynosi 1 minutę 41 sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *