Bycie „fit”

Bycie „fit” bez ustanku jest modne. Zazwyczaj możemy usłyszeć, iż jakaś osoba ma własnego trenera personalnego. Niemniej jednak kto to w ogóle trener personalny?


Trener personalny to doświadczona osoba, która na co dzień zajmuje się doborem ćwiczeń osobiście dla każdego z nas. Trenerzy personalni najczęściej zatrudnieni są w klubach fitness i siłowniach. Dzięki nim szybciej można zgubić uciążliwe kilogramy. Częstokroć trenerzy posiadają wykształcenie dietetyczne, psychologiczne lub fizjoterapeutyczne.
W jaki sposób poznać zaufanego trenera personalnego?


Trener osobisty Katowice powinien mieć bardzo wielką wiedzę z zakresu metod treningu i na pewno powinien mieć w tej branży praktykę. Osobisty trener nie tylko powinien posiadać pojęcie na temat konkretnych metod treningów, niemniej jednak również powinien posiadać wiedzę z zakresu odżywiania, treningu medycznego, psychologi treningu.


Co łączy trenera personalnego z fizjoterapeutą i dietetykiem?
Bardzo często przychodzą jednostki na siłownię, które nigdy nie ćwiczyły a także posiadają pewne dolegliwości zdrowotne. Zatem trener osobisty powinien raczej być z wykształcenia fizjoterapeutą, aby należycie zdołać pomóc takim ludziom. Osobisty trener powinien posiadać wiedzę dotyczącą chorób układu: nerwowego, krążenia, hormonalnego i oddechowego.
Trener osobisty powinien też mieć pojęcie o dietetyce. Właściwie dobrana dieta to kluczowa kwestia, do której dobiera się stosowne ćwiczenia siłowe. Trener personalny powinien umieć ułożyć również program żywieniowy dla ludzi zmagających się z cukrzycą, niedoczynnością tarczycy.
Praca trenera to bardzo odpowiedzialny zawód. Potrzeba dużo doświadczenia, by zostać dobrym trenerem personalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *